flag Судова влада України

З 2022 року кількість користувачів Електронного суду збільшилася втричі

18 листопада 2024, 12:21

Про це відзначено у публікації т.в.о Голови Державної судової адміністрації України Максима Пампури «Цифровізація судочинства: ключові завдання», оприлюдненій сьогодні в «Юридичній газеті».

За даними ДСА України, станом на 31 грудня 2022 року в підсистемі Електронний кабінет було зареєстровано 145 000 користувачів, а 31 грудня 2023 року – 279 000. На сьогодні ця кількість становить більше 400 000 користувачів і вона щодня зростає.

Нагадаємо, що з 5 жовтня 2021 року офіційно почали функціонувати три окремі підсистеми (модулі) ЄСІТС: Електронний кабінет, Електронний суд та підсистема відеоконференцзв'язку, які передбачені Положенням, затвердженим рішенням Вищої ради правосуддя. Цього року згадане Положення доповнено нормами щодо впровадження ще одного модулю – Електронної інформаційної взаємодії ЄСІТС з іншими електронними інформаційними ресурсами електронної взаємодії.

До слова, сьогодні в системі відеоконференцзв'язку зареєстровано понад 140 тис. користувачів, з якими проведено більше 2,5 млн судових засідань.

Модернізація ЄСІТС є одним із основних завдань цифровізації судочинства, передбачених у ключових документах щодо євроінтеграції України: звітах Європейської Комісії та ініціативі Європейського Союзу «Ukraine Facility», що запроваджена у лютому цього року Регламентом Європейського Парламенту та Ради. Ці документи є важливими дороговказами у формуванні політики ефективного функціонування системи правосуддя на основі фактичних даних, відзначено у публікації.

 Водночас в статті наголошено про те, що в останньому Звіті ЄК відзначено «досягнення прогресу в регулюванні використання Електронного кабінету для обміну документами». Ця Підсистема забезпечує реєстрацію особи в ЄСІТС та подальшу її автентифікацію з використанням електронного підпису; користувачу надається можливість доступу до всіх інших підсистем.

Крім того, Європейська Комісія відзначила певний прогрес щодо електронної інформаційної взаємодії між Єдиною судовою інформаційно-телекомунікаційною системою (ЄСІТС) та іншими державними реєстрами; початок цифровізації кримінального правосуддя і розробки електронної системи досудового розслідування кримінальних справ (СМЕРЕКА), а також завершення у 2023 році технічного та у 2024 році функціонального аудитів ЄСІТС.

Нагадаємо, що впроваджений Державним підприємством «Інформаційні судові системи» (ДП «ІСС») модуль автоматизованої взаємодії дозволив створювати взаємодії Єдиного державного реєстру судових рішень (ЄДРСР) з іншими державними базами даних. На сьогодні реалізовано інформаційну взаємодію ЄСІТС із 10 державними базами даних, а саме: Державним реєстром речових прав на нерухоме майно;  Державним реєстром актів цивільного стану громадян;  Єдиним реєстром засуджених та осіб, узятих під варту; Єдиним державним реєстром активів, на які накладено арешт у кримінальному провадженні; Єдиним державним вебпорталом електронних послуг; Єдиною інформаційною системою соціальної сфери; Автоматизованою системою «Банкрутство та неплатоспроможність»; Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов'язаних та резервістів; Інформаційно-аналітичною платформою електронної верифікації та моніторингу, Державним реєстром фізичних осіб-платників податків.

До кінця 2024 року заплановано інтегрувати передачу рішень у реєстри Моторного (транспортного) страхового бюро України,  Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру, Національного агентства з питань запобігання корупції та Служби безпеки України.

Повний текст статті читайте  за посиланням.