flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

ПАТ «Укртелеком» розпочав обмеження швидкості каналів зв’язку для місцевих та апеляційних судів

02 листопада 2020, 13:04

Зокрема, станом на сьогодні у судів відсутні кошторисні призначення для можливості оплати послуг Державного підприємства «Інформаційні судові системи» з адміністрування Автоматизованої системи діловодства суду в сумі більше 15 млн гривень. Внаслідок чого, підприємство не в змозі розрахуватися з боргами ПАТ «Укртелеком», як провайдера послуг Інтернет-зв’язку.

Обмежена швидкість зв’язку негативно впливає на функціонування Електронного суду, електронної пошти, проведення судових засідань в режимі відеоконференцій, відправку судових рішень до Єдиного державного реєстру судових рішень, своєчасне надсилання судових повісток в електронному вигляді тощо.

Крім цього, в кошторисі ДСА України на сьогодні відсутні асигнування для розрахунку з Державним підприємством «Інформаційні судові системи» за послуги з адміністрування системи відеоконференцзв’язку за жовтень-грудень поточного року в сумі 5,7 млн гривень. Відсутні також асигнування на супроводження та підтримку функціонування підсистеми «Електронний суд» та «Електронний кабінет» протягом жовтня-грудня поточного року в сумі 6,8 млн гривень.

Наявність дефіциту бюджетних асигнувань на оплату послуг Державного підприємства «Інформаційні судові системи», накопичення боргів перед Укртелекомом та за іншим господарськими договорами призвело до блокування органами виконавчої служби банківських рахунків підприємства та, як наслідок, паралізувало його роботу.

Для вирішення існуючої проблеми гострого дефіциту в коштах на фінансування судової системи ДСА України неодноразово порушувала перед Комітетом Верховної Ради України з питань правової політики, Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету, Кабінетом Міністрів України, Міністерством фінансів України питання про неприпустимо низькі показники бюджетних призначень для забезпечення діяльності органів і установ у системі правосуддя у 2020 році та необхідність виділення додаткових бюджетних призначень.

Наразі ДСА України продовжує здійснювати заходи щодо вирішення питання про виділення бюджетних асигнувань.

Пресслужба ДСА України