Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Адвокати Віктора Януковича подали п'ять апеляційних скарг

26 лютого 2019, 09:52

Оболонський районний суд міста Києва повідомляє, що станом на 25 лютого 2019 року (останній день оскарження вироку) у справі за обвинуваченням Януковича Віктора Федоровича захисники обвинуваченого подали до суду п’ять апеляційних скарг: 

  • захисник Рябовол Ю.П. просить скасувати вирок та виправдати Януковича В.Ф.;
  • захисник Байдик О.А. просить змінити вирок, виключивши з нього посилання на певні докази та обставини;
  • захисник Горошинський О.О. просить скасувати вирок, кримінальне провадження стосовно Януковича В.Ф. закрити;
  • захисники Біленко Б.В. та Фозекош А.А. просять скасувати вирок та призначити новий судовий розгляд у суді першої інстанції;
  • захисники Сердюк В.А. та Федоренко І.Л. просять апеляційний суд додатково допитати 48 свідків, скасувати вирок, кримінальне провадження стосовно Януковича В.Ф. закрити; скасувати арешти на майно, накладені в межах цього кримінального провадження.

   Загалом апеляційні скарги викладені на 478 аркушах.

Окрім цього, захисник Байдик О.А. звернувся до суду із заявами про виправлення допущених, на його думку, описок у вироку. Зокрема, просить Оболонський районний суд міста Києва виключити з мотивувальної частини вироку посилання на обставину, що пом’якшує покарання Януковича В.Ф., – вчинення  злочинів під впливом залежності від представників влади Російської Федерації.

Також захисник просить Оболонський районний суд міста Києва виправити у резолютивній частині вироку суму процесуальних витрат, які підлягають стягненню з Януковича В.Ф., з 98 561 гривні 20 копійок на 58 521 гривню 20 копійок.

З метою дотримання конституційної засади судочинства (забезпечення права на апеляційний перегляд справи), відповідно до вимог частини першої статті 397 Кримінального процесуального кодексу України через три дні після закінчення строку апеляційного оскарження вироку (1 березня 2019 року) кримінальне провадження буде надіслано до Київського апеляційного суду.

Задля дотримання права на апеляційний перегляд справи питання щодо виправлення можливих описок буде вирішено Оболонським районним судом міста Києва після закінчення провадження щодо перегляду вироку суду.   

Нагадаємо, що вироком Оболонського районного суду міста Києва від 24 січня 2019 року Януковича В.Ф. засуджено за вчинення злочину, передбаченого частиною першою статті 111 Кримінального кодексу України, – державна зрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній недоторканності та державній безпеці України, а саме надання іноземній державі – Російській Федерації та її представникам допомоги у проведенні підривної діяльності проти України.

Також Янукович В.Ф. визнаний винуватим у вчиненні злочину проти миру, передбаченого частиною п’ятою  статті 27, частиною другою статті 437 КК України, а саме пособництві у веденні агресивної війни.

На підставі статті 70 КК України, за сукупністю злочинів, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим Януковичу В.Ф. визначено остаточне покарання у виді 13 років позбавлення волі.

Водночас Януковича В.Ф. визнано невинуватим у пред’явленому обвинуваченні та виправдано за частиною п’ятою статті 27, частиною третьою статті 110 КК України у зв’язку з недоведеністю наявності в діянні обвинуваченого складу кримінального правопорушення.

Згідно з вироком суду строк відбування покарання Януковичу В.Ф. буде відраховуватися з часу його затримання.

Вирок не набрав законної сили, оскільки оскаржений стороною захисту.

За повідомленням прес-служби суду