flag Судова влада України

Офіційний вихід версії КП "ДСС" 1.41 (Дата версії 23.08.2023)

ІНША НОВА ФУНКЦІОНАЛЬНІСТЬ

ПОШТОВА КОРЕСПОНДЕЦІЯ. РОБОТА З API УКРПОШТИ. ЗАГАЛЬНЕ

Починаючи з версії КП «ДСС» 1.41 реалізовано автоматизацію роботи користувачів в частині роботи з поштовою кореспонденцією, використовуючи API Укрпошти.

Реалізована можливість використовувати адресні класифікатори Укрпошти для заповнення адрес суду та учасників процесу в картці на особу.

Реалізована можливість створення відправлень засобами API Укрпошти з поштових журналів КП «ДСС». В тому числі реалізовано автоматичне отримання штрих-кодів відправлень.

Реалізована можливість виводити на друк списки згрупованих відправлень засобами API Укрпошти (форма 103).

Реалізована можливість виводити на друк повідомлення про вручення засобами API Укрпошти (форма 119).

Реалізована можливість виводити на друк ярлики відправлень, отримані засобами API Укрпошти (дані ярлики містять всю необхідну інформацію про відправлення).

Реалізована можливість виводити на друк конверту штрих-код відправлення, отриманого засобами API Укрпошти.

Реалізована можливість отримувати статуси відправлень.

СЕРВІС. ПАРАМЕТРИ СИСТЕМИ. ПОШТОВА КОРЕСПОНДЕНЦІЯ

До параметрів системи на вкладці «Поштова кореспонденція» додана можливість сформувати адресу відправника (суду) засобами API Укрпошти.

Для використання всіх необхідних функцій в частині роботи з поштовою кореспонденцією, використовуючи API Укрпошти, формування адреси відправника є обов’язковим.

Перед тим як сформувати адресу відправника необхідно додатково перевірити інформацію зазначену в полях: Телефон, E-mail, Код ЄДРПОУ суду, що знаходиться в довіднику «Суди та підрозділи», та у разі необхідності виправити, або заповнити відповідними даними. Без цих даних неможливо буде сформувати адресу відправника.

ФОРМУВАННЯ АДРЕСИ ЗА ДОВІДНИКАМИ УКРПОШТИ.

Створено форму з назвою «Формування адреси за довідниками Укрпошти», форма доступна у наступних місцях: 

Форма відкривається після натискання клавіші «Сформувати» (відкриття форми перший раз може зайняти кілька секунд через ініціалізацію процесу). Відповідна форма дає можливість зазначити актуальну адресу відправника (суду) та одержувача (учасник процесу) згідно з довідниками Укрпошти. Форма взаємодіє с сервісами Укрпошти у режимі реального часу. У формі присутні наступні поля для вводу: 

Для усіх полів працює режим автозаповнення - на основі введених користувачем символів система пропонує можливі варіанти на основі наявних даних у довідниках Укрпошти. Це полегшує користувачеві знаходження та обрання потрібних значень та допомагає уникнути помилок при вводі адреси. Поле «Поштовий індекс» заповнюється вручну або автоматично, після встановлення значень в усіх полях (зазначення конкретної адреси). При заповнені індексу вручну та натисканні клавіші «Інформація», автоматично встановлюються значення у поля - «Область», «Район», «Населений пункт». У формі працює інкрементний пошук, це означає що після введення символів користувачу буде запропоновано для вибору ті значення довідника, які містять відповідні співпадіння у назві. Поля: «Вулиця», «Будинок», «Квартира» не обов'язкові для заповнення. У разі, якщо в довідниках немає вказаної вулиці, або номеру будинку, є можливість заповнити поле «Опис/Коментар», дані якого будуть відображатись в загальній стрічці адреси Укрпошти після введених значень обраних з довідників. Також існує можливість встановити адресу абонентської скриньки, для цього потрібно встановити прапорець у відповідне поле. У разі, якщо встановлено прапорець «Абонентська скринька», інформація у полях «Вулиця» та «Будинок» очищаються, а поле «Квартира» стає обов'язковим для заповнення даними абонентської скриньки.

ДОДАТКОВО: Для зручності користувачів, додана можливість бачити та сортувати по старим назвам вулиць.

ДОВІДНИКИ. ЮРИДИЧНІ ТА ФІЗИЧНІ ОСОБИ. КАРТКА НА ОСОБУ

В картку на особу додана можливість формувати юридичну та фізичну адресу використовуючи довідники Укрпошти. Для цього нижче поля «Район та область» додано поле «Адреса Укрпошти». Дані, внесені в ці поля відображаються в довіднику «Юридичні та фізичні особи» у відповідних колонках «Юридична адреса Укрпошти» та «Фізична адреса Укрпошти».

Рекомендуємо формувати адреси в картці на особу саме через довідники Укрпошти, це в подальшому забезпечить автоматичне наповнення відповідними даними адрес для формування відправлень Укрпошти в поштових журналах.

СЕРВІС. ПЕРСОНАЛЬНІ НАЛАШТУВАННЯ. ПОШТОВА КОРЕСПОНДЕНЦІЯ.

Внесені зміни до персональних налаштувань.

На вкладку «Поштова кореспонденція» додано опцію «Використовувати поле "Стисле найменування" для відправлень» у вигляді прапорця. Якщо відмічений даний чекбокс, то при створенні відправлень завжди використовується назва з поля картки на особу «Стисле найменування». В іншому разі, коли чекбокс не відмічений, назва відправника записується з поля «Найменування» картки на особу, а якщо в даному полі більше 60 символів, тоді береться назва з поля «Стисле найменування».

Додано блок «Налаштування поштових відправлень за замовчуванням для API Укрпошти». В даному блоці наявні довідники: Формат листа (значення за замовчуванням «DL (110x220)»), Тип листа (значення за замовчуванням «рекомендований лист з пріоритетом доставки»), Тип оплати за пересилання листа (значення за замовчуванням «відбиток про оплату»). Цими необхідними для роботи з API Укрпошти даними за замовчуванням буде заповнюватись картка поштового відправлення.

Для судів, які мають більше однієї адреси для поштової кореспонденції (кілька будівель), реалізована можливість сформувати іншу адресу відправника. Якщо в даному полі буде сформована адреса суду, тоді у всіх відправленнях, створених даним користувачем адреса відправника буде формуватись опираючись на дані цього поля. Якщо там пусто, тоді адреса відправника буде формуватись з даних параметрів системи.

Примітка! Без потреби, у разі якщо суд не має додаткових адрес (будівель) рекомендуємо не формувати адресу відправника в персональних налаштуваннях.

Також наявна можливість очистити дану адресу для користувача, після чого при формуванні відправлень буде використовуватись адреса, зазначена в параметрах системи.

ФОРМУВАННЯ ЗАПИСІВ У ЖУРНАЛІ ПОШТОВОЇ КОРЕСПОНДЕНЦІЇ

У формі «Формування записів у журналі», яка відкривається користувачу по контекстному меню документа кнопкою «Додати до журналу поштової кореспонденції» реалізована можливість редагувати відповідну картку на особу. Це може бути необхідним, коли треба сформувати/переглянути/відредагувати адресу отримувача на даному етапі.

ПОШТОВІ ЖУРНАЛИ. ВІДПРАВЛЕННЯ. КАРТКА ПОШТОВОГО ВІДПРАВЛЕННЯ

До картки поштового відправлення додано нові поля.

  1. Можливість сформувати адресу Укрпошти. Без даної адреси неможливо буде прийняти журнал, та сформувати повноцінне відправлення Укрпошти (отримати штрих-код, друкувати форми Укрпошти).
  2. Формат листа. Довідник зі значеннями: C4(229x324), C5(162x229), C6(114x162), DL(110x220). Поле є обов’язковим для заповнення, щоб формування відправлення Укрпошти. Заповнюється за замовчуваннями значенням, вказаним в персональних налаштуваннях.
  3. Тип листа. Довідник зі значеннями: простий лист, простий лист з пріоритетом доставки, рекомендований лист, рекомендований лист з пріоритетом доставки. Поле є обов’язковим для заповнення, щоб формування відправлення Укрпошти. Заповнюється за замовчуваннями значенням, вказаним в персональних налаштуваннях.
  4. Тип оплати за пересилання листа. Довідник зі значеннями: марка, маркувальна машина, відбиток про оплату. Поле є обов’язковим для заповнення щоб сформувати відправлення Укрпошти. Заповнюється за замовчуваннями значенням, вказаним в персональних налаштуваннях.
  5. Чекбокс «СМС сповіщення». Доступний лише для листів з типами: рекомендований лист, рекомендований лист з пріоритетом доставки. Поле не є обов’язковим для заповнення щоб сформувати відправлення Укрпошти. За відправлення з проставленим даним чекбоксом може стягуватись додаткова сплата за тарифами Укрпошти.
  6. Чекбокс «Ф. 119». Доступний лише для листів з типами: рекомендований лист, рекомендований лист з пріоритетом доставки. Поле не є обов’язковим для заповнення щоб сформувати відправлення Укрпошти. Проставляти даний чекбокс необхідно у разі, якщо необхідно друкувати форму 119 для даного відправлення використовуючи API Укрпошти.
  7. Чекбокс «Вручення особисто». Доступний лише для відправлень, з відміченим чекбоксом «Ф. 119». Поле не є обов’язковим для заповнення щоб сформувати відправлення Укрпошти.

ФОРМУВАННЯ ВІДПРАВЛЕННЯ УКРПОШТИ

В момент прийняття закритого журналу відбувається перевірка у всіх записах відправлень, що входять до даного журналу.

Для прийняття журналу обов’язковим є наявність сформованої адреси відправника (суду), яка формується в параметрах системи, а для судів з кількома адресами (будівлями) – в персональних налаштуваннях.

Якщо серед відправлень журналу наявні відправлення без заповнених відповідних полів, буде неможливо прийняти такий журнал, а користувачу буде виводитись повідомлення: "Увага! Прийняття журналу неможливе, в журналі наявні відправлення без необхідних заповнених даних для отримувача Укрпошти. Перейдіть у список відправлень для внесення відповідної інформації", а також звіт з відправленнями, і полями які слід заповнити.

При прийнятті журналу перевіряються типи листів. У всіх відправлень журналу мають бути однакові типи листів. При цьому однаковими вважаються попарно типи: «Простий лист» та «Простий лист з пріоритетом доставки», а також «Рекомендований лист» та «Рекомендований лист з пріоритетом доставки».

Також у всіх відправлень журналу повинні бути однакові значення атрибутів «Тип оплати за пересилання листа».

У разі наявності в журналі відправлень з різними заповненими даними атрибутами, при прийнятті журналу користувачу буде видаватись блокуюче повідомлення «Увага! Прийняття журналу неможливе, всі відправлення в журналі повинні мати однакові типи листів та типи оплати за пересилання».

Кожен запис журналу повинен мати адресу отримувача, сформовану через довідники Укрпошти.

Якщо отримувач ФОП – необхідно, щоб в картці на особу було заповнено поле ІПН, та поле «Назва»/«Найменування».

Якщо особа ФО - Поле ІПН не обов'язково повинно бути заповнене, але треба щоб в картці на особу було заповнене поле «Назва»/«Найменування» (при цьому дані поля «Назва»/«Найменування» будуть автоматично виокремлювати перший пул нерозривних символів в поле «Прізвище», другий пул нерозривних символів в поле «Ім’я» та третій пул нерозривних символів в поле «По-батькові», ці поля використовуються в API Укрпошти, користувачу вони не є доступними для перегляду).

Всі решта вважаються як ЮО - Обов'язково має бути заповнене поле в картці на особу «ЄДРПОУ/ІПН» та «Найменування».

При формуванні відправлення можуть бути також вказані окремі інші відомості (необов'язкові для заповнення), які мають бути враховані при формуванні відправлення.

Якщо в картці відправлення в полі "Код відмітки" встановлено значення: «судова повістка [Код: 32768]», або «З рекомендованим повідомленням + Судова повістка [Код: 32772]», при формуванні відправлення буде встановлюватись для параметра «повістка» (дана ознака невидима для користувача).

Після успішного прийняття журналу, для кожного запису поштового журналу формується відправлення Укрпошти. Про це може свідчити отриманий штрих-код відправлення у відповідному полі. Після сформованих відправлень доступні можливості друку поштових ярликів Укрпошти, форми 103 Укрпошти та форми 119 Укрпошти.

Увага! До одного поштового журналу можливо додати 200 рекомендованих або 500 простих листів.

ДРУК ПОШТОВИХ ЯРЛИКІВ УКРПОШТИ, ФОРМ 103, 119

Після сформованих відправлень Укрпошти, в журналі поштової кореспонденції, на вкладці «Відправлення» доступні можливості друку поштових ярликів Укрпошти, форми 103 Укрпошти та форми 119 Укрпошти.

А саме, в блоці «Друк» додано кнопки:

Розширено випадаючий список «Друк журналу»:

ДРУК КОНВЕРТІВ

Для можливості друку штрих-коду відправлення, отриманого засобами Укрпошти, необхідно імпортувати відповідні шаблони конвертів. Шаблони знаходяться в інсталяційному пакеті.

Примітка! Імпортувати шаблони конвертів слід після обов’язкової інсталяції клієнта, так як в шаблонах використовується новий шрифт, який встановлюється саме інсталятором.

СПД. ОТРИМАННЯ ВІД УКРПОШТИ СТАТУСІВ ДОСТАВКИ ЛИСТІВ УЧАСНИКАМ ПРОЦЕСУ

В сервісі підтримки діловодства додано нове завдання «Отримання від Укрпошти статусів доставки листів учасникам процесу». Дане завдання забезпечуватиме отримання статусів по відправленням в реєстрі поштової кореспонденції (нові колонки «Статус» та «Дата встановлення статусу»).

Також, відповідна інформація буде відображатись в колонках: «Вручено» та «Дата вручення повідомлення», або «Не доставлено» та «Дата повернення поштового відправлення» в залежності від отриманого статусу відправлення.

ЖУРНАЛИ ПОШТОВОЇ КОРЕСПОНДЕНЦІЇ. ВІДПРАВЛЕННЯ

До контекстного меню списку відправлень додана можливість перейти за гіперпосиланням в браузері користувача на веб-сторінку Укрпошти для трекінгу відправлення. Дана кнопка активна лише для сформованих відправлень (мають Штриховий Код).

Решта функціоналу роботи поштових журналів залишається незмінною, всі старі функції працюють як і працювали до цього.

ГОСПОДАРСЬКІ СУДИ. ТИПИ ЗАЯВИ.

Після внесення змін щодо вилучення доповнень «2-й розділ звіту» з назв заяв, виникла ситуація що для господарських судів, для КДМ було наявно два типи заяв з однаковою назвою «Інша заява про банкрутство», внесено зміни у назву відповідно до їх функціонала: 

КДМ. РЕЗУЛЬТАТИ РОЗГЛЯДУ.

Для карток додаткових матеріалів, розширено зміст довідника «Результати розгляду» значенням «залишено без розгляду».

ГОСПОДАРСЬКІ СУДИ. СЕРВІС. ПЕРСОНАЛЬНІ НАЛАШТУВАННЯ.

Внесені зміни у функціонал «Оповіщення про відкриття провадження у справі про банкрутство». При встановленні відповідної опції, оповіщення буде спрацьовувати на усіх справах, а не лише на справах з СК 5.

СТАТИСТИКА

СК П. АПЕЛЯЦІЙНИЙ РОЗГЛЯД. РЕЗУЛЬТАТИ АПЕЛЯЦІЙНОГО ПЕРЕГЛЯДУ

На прохання Львівського ОАС

До довідника зв'язки "СК: Результат апеляційного перегляду" додано наступні значення:

ГОСПОДАРСЬКІ СУДИ. ДОВІДНИКИ. 

Для пункту «18.1 Підстави зупинення провадження у справі (ст. 227, 228 ГПК)», закладки «Рух справи», СК 1 додано нове значення - «звернення обох сторін з клопотанням про зупинення провадження у справі у зв'язку з проведенням медіації»